plisy

Plisy cieszą się ciągle rosnącym zainteresowaniem, są idealnym rozwiązaniem w miejscach, gdzie inne systemy osłon okiennych nie sprawdzają się. Świetnie nadają się do nietypowych okien - łukowych, okrągłych, trójkątnych, trapezowych – niemożliwych do realizacji klasycznymi technikami. Stanowią jednocześnie alternatywę dla żaluzji i rolet doskonale łącząc zalety obu z nich. Są łatwe w obsłudze, niewiele ważą, a montaż jest prosty. Plisy można zsuwać zarówno w górę, jak i w dół. Niezwykłą zaletą jest też możliwość zasłonięcia dowolnego fragmentu okna w zależności od upodobań użytkownika, bądź pory dnia.

 

Bogaty wybór tkanin o różnych strukturach i gamie kolorystycznej sprawia, że z pewnością każdy wybierze coś dla siebie. Tkaniny mogą być osłaniające, przyciemniające, ale też odbijające światło i ciepło. Dzięki temu w zasłoniętym od promieni słonecznych pomieszczeniu jest znacznie chłodniej, niż w przypadku zwykłych tkanin.

 

Plisy można montować zupełnie poziomo, dlatego nadają się znakomicie do okien dachowych i świetlików, ale też polecane są szczególnie do wnętrz takich jak ogrody zimowe, czy przeszklone werandy. Natomiast sposób montażu plisy i jej smukła budowa pozwala na zastosowanie tej osłony na obu przeszkleniach drzwi przesuwanych. Co nie jest możliwe w przypadku innych rozwiązań.

 

W zakładce Porady opisane jest w jaki sposób zmierzyć okno i które wymiary są niezbędne. Możesz też tam znaleźć jak czyścić plisy.

 

powrót do oferty

KATALOG KOLORÓW

PORADY